VIDEO Česká džungle v přímém přenosu: Plzeň se raduje, ale všechno se může lišit!

BAKU – Úřadující český fotbalový šampion FC Viktoria Plzeň se představí v play off prestižní Ligy mistrů 2016/2017. Rozhodla o tom úterní remíza 1: 1 v rámci 3. předkola na hřišti ázerbájdžánského FK Karabach, která v součtu s minulý bezgólovou rezultátem stačila “viktoriáni” na průnik dál.

V týmu slovenského trenéra Roman Pivarník nastoupili i čtyři jeho krajané. Matúš Kozáčik a Patrik Hrošovský odehráli celý duel, Michala Durise vystřídal v 79. min Marek Bakoš.

Plzenčania to však při dalekém Kaspickém moři Vůbec nebylo snadné. Na gól makedonského záložníka Muarema Muarema z 28. min odpověděl až v 85.min střídající zakončovatel Michael Krmenčík, který přesnou hlavičkou zužitkoval centr Jana Kopic. “Je to nepopsatelný pocit. Děkuji trenérovi Pivarník, že mi dal šanci. Chytil jsem ji za pačesy a dal jsem gól. Kopic mi poslal nádherný centr , musím ho pochválit, “ vyhlásil pro oficiální stránku Plzně vysoký zakončovatel Michael Krmenčík. ” Věděl jsem, že v šestnáctce bude nějaký náš útočník. Vůbec jsem nepřemýšlel a zacentroval jsem. Byl to asi nejdůležitější center v mé kariéře. Postoupili jsme do play-off, pro nás, klub i fanoušky je to velký úspěch, “ navázal Jan Kopic.

Plzeň mohla být ráda, že opět neinkasovala, když Karabachu vyšla kombinační akce a Richard Almeida měl před sebou prázdnou branku.Na přihrávku však nedosáhl.

Podobná situace se opakovala i ve druhém poločase. I v tomto případě došlo k vysunutí útočníka, který přihrával před prázdnou bránu, ale zakončovatel na lotpu nedosáhl.

Kormidelník Viktorie Roman Pivarník po setkání přiznal, že jeho mužstvo šlo v závěru do maximálního rizika. “na začátku zápasu jsme hráli aktivně, napadali soupeřovu rozehrávku a získávali míče. Škoda, že jsme tyto akce nedotáhli do finální fáze. Inkasovali jsme po dlouhé míči za naši obranu. Postupně jsme tak přešli na hru se dvěma útočníky, museli jsme hrát s větším rizikem.Naštěstí, protivník nepotrestal okénka v naší defenzivě a my jsme dokázali vyrovnat, “ konstatoval 49-letý rodák z Košic.

Los play off se uskuteční v pátek 5. srpna o 12:00 SELČ v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu. “Přál bych si kvalitního soupeře, přes kterého bychom mohli postoupit. To je náš cíl, “ byl slovenský trenér.