US Open – Hantuchová poosmé prohrála s V. Williamsovou

NEW YORK – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zůstala před branami osmifinále na závěrečném grandslamovém turnaji roku US Open v New Yorku (dotace 17,742 mil. USD).

Hantuchov & aacute; doplatila na těžkých & yacute; los, když v 3. kole podlehla favorizované Američance Venus Williamsové za 80 min & uacute; t 3: 6, 3: 6. S & uacute; boj dev & auml; tn & aacute; sté s desátou hr & aacute; čkou žebrem & iacute; čka WTA Tour byl zaj & iacute; mav & yacute; do poloviny prvn & eacute; ho setu, k & yacute; m 22-ročn & aacute; Slovenka věděla udržet krok s o tři roky star & scaron; ou s & uacute; perky. Pak už měla jasně navrch dům & aacute; ca favoritka, kter & aacute; Hantuchov & uacute; zdolala ve stejné f & aacute; že turnaje i na předch & aacute; zej & uacute; com Grandslamu ve Wimbledonu.Nejlep & scaron; & iacute; m v & yacute; sledkem slovenské tenistky v New Yorku sest & aacute; va & scaron; tvrťfin & aacute; le z roku 2002. Venus Williamsův & aacute; se v osemfin & aacute; le setká v pr & iacute; ťažlivom s & uacute; boji se sestrou Serenou.

Dvouhra – 3. kolo:
Daniela Hantuchov & aacute; (20-SR) – Venus Williamsův & aacute; (10-USA) 3: 6, 3: 6

Ani & ocirc; obmej vz & aacute; jemn & yacute; s & uacute; boj s Venus Williamsovou nepřinesl Hantuchova prvn & eacute; v & iacute; ťazstvo. Prvn & yacute; set před zaplněním & yacute; mi trib & uacute; námi & scaron; Tadi & oacute; na Arthur Ashe měl sol & iacute; dnu & uacute; roveň, předev & scaron; ech & yacute; m se v & scaron; pokud bojovalo.Hantuchov & aacute; hned v & uacute; vodě ztratila své podání a vz & aacute; p & auml; t & iacute; měla při servisu s & uacute; perky & scaron; tyri brejkbaly. V & scaron; echny & scaron; Čtyři v & scaron; pokud dvojího & aacute; sobno & aacute; & Scaron; AMPI & oacute; nka z New Yorku (2000 a 2001) odvrátí & aacute; tila skvěl & yacute; m podán & iacute; m a sv & yacute; & scaron; ila na 2: 0. Potom si obě s & uacute; perky vyhr & aacute; vali svá podání až do & scaron; IEST gemu, když 22-ročn & aacute; Slovenka potřebovala dal & scaron; í & scaron; Čtyři brejků & eacute; míčky na to, aby Američance konečně vzala servis – 3: 3.

Vz & aacute; p & auml; t & iacute; v & scaron; pokud Hantuchov & aacute; neudržela koncentr & aacute; ci a otravný & yacute; mi neumožňujícím výdej & uacute; ten & yacute; mi chybami s & uacute; Perk doslova darovala dal & scaron; & iacute; brejk – 3: 4.Od té chv & iacute; le měla star & scaron; í ze sester Williamsův & yacute; ch na modrém bet & oacute; ne zjevného & uacute; převahu. Lehce zv & yacute; & scaron; ila na 5: 3 a po dal & scaron; em zav & aacute; han & iacute; Hantuchova na podán & iacute; si za 46 min & uacute; t přisvojila prvn & yacute; set v poměru 6: 3. V druhém setu vedla Venus r & yacute; rychle 3: 0 a tento n & aacute; skok už z r & uacute; k nepustila. Hantuchov & aacute; v té f & aacute; že dělala příliš neumožňujícím výdej & uacute; ten & yacute; ch ch & yacute; b a neposlal & uacute; chal ji ani servis.Rod & aacute; čka z Popradu v z & aacute; vere e & scaron; te zn & iacute; žila na 3: 5, ale hned & aacute; Američanka už při n & aacute; slednou svém podán & iacute; z & aacute; pas ukončila.

Hantuchov & aacute; e & scaron; te odvrátí & aacute; tila prvn & yacute; z trojice mečboly pøesn & yacute; m lobem na z & aacute; kladn & uacute; čáru, ale při dal & scaron; em pokusu míček po returnu z její rakety skončila mimo kurtu. Pohled do & scaron; tatist & iacute; k hovor & iacute ;, že Slovenka udělala o dvě neumožňujícím výdej & uacute; ten & eacute; chyby méně než její s & uacute; perku (21:23), ale zejm & auml; nepremieňala brejkbaly. Z deseti pokusů využila jedin & yacute ;, zatímco V. Williamsův & aacute; proměnila z pěti možnost & iacute; & Scaron; tyri. Velk & yacute; rozdíl ve prospěch Američanky byl iv počtu “winner”