Trenčín bude mít vítězství v důležitém: Budou to rozhodující faktory

VARŠAVA – S jednobrankový mankem a snahou poprat se o historický úspěch v nejprestižnější klubové soutěži nastoupí fotbalisté AS Trenčín na středeční odvetu 3. předkola Ligy mistrů UEFA 2016/2017 na hřišti Legie Varšava.Slovenský šampion v prvním souboji na stadionu MŠK Žilina sice prohrál 0: 1, ale favorizovanému polskému mistrovi byl vyrovnaným soupeřem ai proto je výsledek dvojzápasu stále otevřený.

Trenčan byly před týdnem pod Dubno aktivnější, měli více ze hry, ale doplatili na nepremenené šance.Efektivní hosté využili jedinou vážnější příležitost a zásluhou přesného zásahu maďarského kanonýra Nemanja Nikoliče si ze Žiliny odvezli výhru 1: 0. V odvetě na varšavském Stadionu polské armády tak budou ve výhodě.

Legia v tomto roce slaví sté založení klubu a ráda by se stala prvním Polské kluby po 20 letech, které se přesunou do skupinové fáze Ligy mistrů. Tým trenéra Martina ševelí však bude proti. “My jsme sem přišli s cílem jít dál. Nebudeme hledět na to, že soupeřů klub má sté. Jde o hodně, jde o Ligu mistrů a proto takové boční vlivy musí jít Chceme se soustředit především na sebe.V prvním zápase jsme neuspěli, takže situace nás nutí hrát útočit a vyhrát. Bude pro nás velmi důležité být efektivní. V úvodním zápase jsme měli větší šance než naši soupeři, ale neuspěli jsme s výkonností. Nevyslovujeme defenzivní taktiky, nebudeme počítat. Od úvodního hvizdu půjdeme za vítězstvím, “ tvrdil kouč AS na předzápasové tiskové konferenci v dějišti utkání.

O základní sestavě na středeční odvetu už má jasno, novinářům ji však logicky dětská postel autíčko neprozradil: “Problémy s kotníkem měl Ibrahim Rabiu, i proto nehrál v Zlatých Moravcích, ale vše by už mělo být v pořádku.Ostatní hráči jsou zdraví a k dispozici. “ Od svých svěřenců bude vyžadovat disciplínu v defenzívě a efektivitu v útoku. ” Musíme být připraveni na úvodní tlak soupeře. Když se soupeř pohybuje dopředu, můžeme ho použít.


Důležitá bude disciplína obrany na vysoké úrovni. V útoku si musíme potykat s efektivitou, to bude klíčové, “
dodal Ševela.

Pro Matouše Bera může být duel ve Varšavě posledním v dresu AS. Dvacetiletý záložník v případě vypadnutí Trenčan z LM odcestuje do Turecka, kde bude působit v Trabzonspor. Kluby se na přestupu dohodli koncem července. “Určitě je naším cílem ten můj odchod oddálit, ať už odchod můj osobní nebo týmový, protože každý z nás se chce Přejděte a zahrajte Ligu mistrů.Když uděláme všechno, šance stále žije. Zápas začíná od 0: 0 a my víme, že musíme vstřelit gól, a že musíme vyhrát, “ říkal Bero.