Slib sportovního šéfa Slovák bude potěšit: vůdce Petra Sagana Tinkoff-Saxa

DAUHÁ – Už jen dva dny zbývají do soutěžní premiéry Petra Sagan v dresu cyklistického týmu Team Tinkoff-Saxo. Na 6-etapové závody Kolem Kataru (8.- 13. 2.) posílá rusko-dánské družstvo silnou sestavu v čele s novým lídrem Sagan. Kromě slovenského rychlíku v ní figurují Polák Maciej Bodnar, Dánové Mati Breschel, Michael Morkov a Christopher Juul-Jensen, jakož i Rusové Pavel Brutt, Ivan Rovnyj a Nikolaj trusu. Ti všichni by měli Saganovi ve většinou rovinatých etapách s vysokou pravděpodobností bočního větru krýt záda a připravovat mu pozice na závěrečné spurty.

Závody Kolem Kataru jsou v hlavním cyklistickém kalendáři UCI od roku 2002 a jsou výrazně profilované pro týmy se silnými sprintery.I v tomto roce se v pěti ze šesti etap očekává hromadný dojezd pelotonu. “Pokud se podívám na naši sestavu, jsem optimista. Zejména dvojice Michael Morkov a Matti Breschel je velmi rychlá a může připravit pozici pro Sagan až do úplného konce etapy. Breschel je druhý muž celkové klasifikace z roku 2005, “ podotkl Hoffman.

Pokud jde o taktiku během jednotlivých etap, bývalý nizozemský jezdec libující jarní klasiky doplnil: “Katar je známý dlouhými otevřenými úseky, ve kterých budou cyklisté vystaveni bočnímu větru.Ten může rozdělit peloton, proto třeba být neustále vpředu a kontrolovat situaci. “ Kromě Petra Sagan či loňského vítěze Nikiho Terpstra (Etixx Quick-Step ) se v letošní edici závodů Kolem Kataru očekává účast dalších silných jezdců pro etapové koncovky. Patří mezi ně Nor Alexander Kristoff (Kaťuša), Francouzi Arnaud Demar (FDJ.fr), Nacer Bouhanni (Cofidis) či Němci Marcel Kittel ((Giant-Alpecin ), Gerald Ciołek (MTN-Qhubeka), Australan Heinrich Häußler (IAM Cycling) nebo Fabian Cancellara (Trek Factory Racing).

Závody Okolo Kataru se začnou v neděli 8. února etapou z Dukhanu do Sealine Beach (136 km) a vyvrcholí v pátek 13. února 6. etapou s cílem v hlavním městě Dauhá (124,5 km).V třetí den čeká na jezdce jediná “mimošprintérska” etapa, časovka na okruhu v Lusaile (10,9 km). Ani jedna ze šesti etap nepřesahuje 200 km.

Celková délka: 6 etap = 784 km

První ročník: 2002
Peter Sagan – 2. start (v roce 2012 v dresu týmu Liquigas-Cannondale celkově na 39. místě)
Charakter závodu: rovina s vysokou pravděpodobností bočního větru
Vítěz z roku 2014 : Niki Terpstra (Hol./Omega Pharma Quick-Step)
Nejlepší výsledek Team Tinkoff-Saxo: Lars Michaelsen (Dán.) – vítěz z roku 2005