Real se rovnal barcelonskému rekordu, hráči překonali Di Stéfan a Puskás

BARCELONA. Hráči Realu Madrid triumfovali na hřišti Espaňolu Barcelona 2: 0 v nedělním souboji 4. kola nejvyšší španělské fotbalové soutěže a vyrovnali rekordní sérii v počtu za sebou jdoucích vítězných zápasů v rámci Primera División.

Maximum se 16 vítězstvími patřilo od Z sezóny FC Barcelona 2010/2011.Dosavadním interním rekordem “bílého baletu” bylo 15 vítězných duelů v řadě ještě v sezoně 1960/1961, kdy za madridský klub hrávala i legendární dvojice Alfredo Di Stéfano, Ferenc Puskás.Loading…

Svěřenci Zinedina Zidana, který se v tomto směru vyrovnal Pepovi Guardioly, ukončili loňský ligový ročník úctyhodnou šňůrou 12 vítězství za sebou. Úspěšně vkročili i do nové sezóny La Ligy, v níž zatím triumfovali nad San Sebastianem, celty Vigo, Osasunou Pamplona i Espaňolem Barcelona. Trenér chválil střelců

favorizován Madridští se v neděli poprvé prosadili v nastaveném čase prvního poločasu zásluhou Jamese Rodrígueze. Nejlepší střelec MS 2014 v Brazílii přesně namířil levačkou přibližně z 20 metrů.Tříbodovou pojistku přidal v druhém dějství francouzský kanonýr Karim Benzema.James Rodriguez. (Zdroj: TASR / AP)

Kouč Realu Zinedine Zidane po setkání pochválil obou střelců. “Jsou to talentovaní chlapci, kteří mají schopnosti být rozdílovými hráči. Oba odvedli na hřišti penzum práce a výraznou měrou se přičinili o naše dnešní vítězství. Mám radost nejen z Jamesova gólu, ale i výkonu, hlavně směrem dozadu,” konstatoval po setkání 44- letý Francouz.

Real Madrid zdolal Espanyol v devátém duelu za sebou, během této šňůry dosáhl impozantní skóre 27: 2. Real vede ligový stůl s tříbodovým náskokem před největším soupeřem FC Barcelona. Vyhráli i bez Ronalda a Bala

“Rekord v počtu vítězství je pouze výsledkem práce mých hráčů. La Liga je však velmi dlouhá.Máme 24 hráčů a všichni jsou kvalitní. V sezóně nás čeká 60 zápasů, hrajeme každé tři dny, rotace základní jedenáctky je proto nutná, “doplnil pro oficiální klubovou stránku rodák z Marseille, kterému v neděli chyběly útočné esa Cristiano Ronaldo či Gareth Bale.video //www.youtube.com/ embed / O45QRPSmsYY

“Prvních 20 minut jsme nehráli tak, jak jsme si to představovali. Espanyol na nás vyrukoval s rychlými hráči a velkým nasazením. Později se však projevila naše kvalita, zásah Jamese byl neuvěřitelný.Dnes ukázal, co umí, je důležitým článkem našeho mužstva, “řekl brankář Realu Kiko Casilla, který byl před příchodem do Madridu osm let kmenovým hráčem Espaňolu.

” Vždycky jsem říkal, že budu bojovat ze všech sil, Být součástí tohoto týmu. Není pravda, že jsem procházel špatným obdobím. To, že nemluvím na veřejnosti, neznamená, že mám s někým napjatý vztah. Zidane byl vždy můj vzor a Real Madrid mým vysněným klubem.Já i moje rodina jsme v Madridu velmi šťastní a spokojeni, “prohlásil James Rodríguez.

Od sezóny 2014/2015 přesně namířil zpoza šestnáctky už 11krát, je to více gólů než v případě Cristiana Ronalda (10) a pouze o jeden méně než tímto způsobem dosáhl Lionel Messi (12).