Pekelný večer pro Jágra: Injekce, prohra i nejistá budoucnost

BOSTON – Jaromír Jágr asi nebude v dobrém vzpomínat na své třetí finále NHL. Jeho první boj o Stanley Cup po jednadvaceti letech zakončil zraněním a marnou snahou dostat se v šestém zápase proti Chicagu Blackhawks na led. Zatímco fanoušci čekali, že se konečně střelecky rozběhne a posune Boston do sedmého duelu, on pouze ze střídačky sledoval v grimasy poslední minuty zápasu.V něm soupeř během sedmnácti sekund obrátil průběh.

Jágr v celém play off neskóroval.Prosadit se nedokázal ani z neuvěřitelných 58 střel. Ve dvaadvaceti utkáních tak bylo platných pouze jeho deset dobře mířených nahrávek a průměrných osmnáct minut na ledě. Přesto v posledním zápase, nejdůležitějším v sezoně, absolvoval v první třetině pouze čtyři střídání. V druhém dějství se snažil, ale nešlo to. Ve třetí části si protahoval nohy na střídačce, ale do dění už nenastoupil. Pro deník Sport zranění nekonkretizují: “Nechci o tom mluvit, je to zbytečné. Nechal jsem si tam píchnout injekci, aby to přestalo bolet. Byla to ta nejsilnější injekce, jakou mi mohli dát. A trvalo to třicet minut, dokud začala působit. Co byla celá druhá třetina…Proto jsem nehrál. “

Jaromír Jágr v této sezóně, v níž odehrál 101 zápasů v dresech Kladna, Dallas Stars a Bostonu, ukázal, že iv 41 letech ještě má na vrcholový hokej. No jeho věk ho doběhl v nejnevhodnějším okamžiku. Právě tehdy, když na ledě měli dominovat jeho zkušenosti. O příští sezoně ještě nepřemýšlí. “Uvidíme po pátém červenci, když budu volný hráč. Je tu kopec okolnosti, které budou hrát roli. Platové stropy půjdou dolů, bude mnohem těžší někde podepsat smlouvu.Zatím to ale neřeším, “ uzavřel Jágr.


Myslíte si, že Jaromír Jágr po sezoně sekne s hokejem?

604
ano

1494

ne

Hlasovalo: 2098