Maria se narodil 31. srpna 1870

Maria se narodil 31. srpna 1870 v provinčním městě Chiapavalle v Itálii. V té době, všechny holky jsou pečlivě uloží do paměti recepty na špagety, Maria ukázala zájem o matematiku, fyziku a astronomii. Tento zápal pro exaktních věd ji vede k šestnácti let v Ecole Polytechnique, a pak, díky intervenci papeže Lva XIII, v University of Rome na lékařské fakultě, na jehož konci Maria získala lékařský diplom.
детский-портрет-фотография
Slavný “Metoda Montessori” se narodil ve zdech Řím Ortofrinicheskogo ústavu, kde Maria v roce 1899 obdržel na pozici ředitele a začne pracovat s dětmi s mentálním postižením. V těch dnech, psychiatrie lze oprávněně nazvat represivní – pacienti, včetně malých, které nejsou ošetřeny a izolovat od společnosti. Montessori změnil všechny objednávky v domě. Od této chvíle se všichni zaměstnanci školy byla striktně předepsáno uctivě komunikovat s dětmi. Plány mřížky byly speciální lekce, ve kterých byly děti učí základům společenského chování a schopnost udržet svou vlastní “stanoviště”.

Protože většina z těchto malých pacientů mělo žádnou představu ředitelka vyvinuli speciální výhody, které by mohly být použity dětmi, koupil pro školy mnoho vzdělávacích hraček a her. Jaké bylo překvapení, učitelů, rodičů a autorovo technika, když o něco později, se ukázalo, že mentálně retardované děti naučily číst, psát a počítat správně před svými vrstevníky vyvinutých v běžných školách.

Roky plodné práce a praxe umožnily Mary, aby se skutečný pedagogický pocit. Nyní metoda Montessori je populární po celém světě. V Nizozemsku, například asi 30% středních škol pracují na tomto systému. Přes úsilí Montessori obdivovaných Thomas Edison, Benito Mussolini, Mahatma Gandhi, Rabíndranáth Thákur, Lev Tolstoj dcera Taťjana Tolstaya …

svoboda Territory

Montessori třídě není tupé desky a tabule, špatné učitele a dvojky za chování. Existuje mnoho volného prostoru, světla, přenosné stoly, rohože – pro ty, kteří dávají přednost kousat žulu vědy lhaní. Rodiče dokonce žertují, že školní uniformy svých dětí – je to džíny s roztřepenými kolena důvodu, že významná část času učení děti tráví na podlaze. Studovna je rozdělena do zón – jazykové, zeměpisné, matematické, hudební … volně pohybuje ve třídě, dítě vybere na pultech se zajímají o své věci, najít vhodné místo k práci.