Kanonýr Záborský si připomněl Finsko: Byl to vydařený návrat

HELSINKI – Tomáš Záborský (25) má za sebou vydařenou premiéru na mistrovství světa i návrat na finské kluziště, na kterých si udělal renomé elitní kanonýra. V úvodním zápase Slovenska na 77. hokejových MS si proti Francouzům připsal na konto gól a jednu asistenci.

“Ano, myslím si, že to byl vydařený návrat. Jsem rád, že nám vyšel zápas a že jsme vyhráli.Doufám, že takto budeme pokračovat i dál, “ uvedl.

Křídelník se spolu s Roman Kukumberg a Michelem Miklík postarali o jednu z nejkrásnějších gólových akcí pátečního duelu. “Dobře jsme to založili od vlastní branky, pak mi Miklík ťuknul puk, já jsem posunul ‘Kukovi’ na druhou stranu a šlapal jsem na branku. ‘Kuko’ mi to tam pěkně hodil a jsem rád, že to padlo, “ přiblížil svůj premiérový reprezentační gól.

Záborský oslavil návrat do Finska přesně tak, jak si ho místní fanoušci pamatují. Za tři roky v dresu Ässätu Pori odehrál 142 duelů, ve kterých vstřelil 67 gólů a přidal 51 asistencí.Před sezónou sice přestoupil do Avangardu Omsk z KHL, ale na návrat do země tisíců jezer se velmi těšil. “před startem na šampionátu jsem nebyl nervózní. Práveže jsem rád, že jsem zpátky ve Finsku a že zde mohu hrát . Na tuto zemi mám dobré vzpomínky, “ uvedl.

Ve Finsku má také mnoho kamarádů z řad bývalých spoluhráčů, ale zatím neměl možnost se s nimi setkat. “Na internetu mi gratulovali kamarádi a také rodiče. Ale teď se snažím soustředit hlavně na hokej a nechci se nechat vyrušovat nějakými vnějšími vlivy,” řekl.

Ze Slovenské hráčů zná sobotního soupeře nejlepší a tak prozradil i recept na úspěch. “Hlavně nesmíme být vylučování.Proti Německu dali tři góly z přesilovek, mají jejich velmi silné. Zda to hrají hráči z NHL, KHL nebo domácí ligy, to je jedno. Umí si to hodit, dávají si odříznuté přihrávky. Musíme s nimi hrát pět na pět ze zabezpečené obrany a když budeme dodržovat náš systém, máme šanci, “ dodal.